Proč my?

20 let zkušeností v oboru

– individuální přístup

– kvalitní pomůcky, značková kosmetika

– pomoc v začátcích podnikání

– zkušenosti: Modeling, tvorba reklamy, spolupráce s ČT 1,

    spolupráce s profesionálními fotografy a prestižními značkami

Naše škola profesionálního líčení se opírá o 20letou zkušenost v oboru.

Léta jsem provozovala vlastní salon, v kterém jsem se zabývala vizážistikou a kosmetikou.

Proto jsem některé kurzy zaměřila přímo pro kosmetičky a z vlastní zkušenosti mohla vybrat to nejpotřebnější, co je pro práci kosmetičky důležité.

Zásadním rozdílem oproti ostatním školám je to, že kurzem naše spolupráce s Vámi nekončí. Pomáháme svým absolventům v dalším podnikání. Zejména začínajícím kosmetičkám, kterým pomáháme v jejich rozjezdu . ( získání živnostenského listu, nabídkou služeb, radami, atd.) Ke každému máme individuální přístup a snažíme se přizpůsobit Vašim potřebám.

Líčila jsem pro reklamu, prováděla individuální kurzy, školení image ve firmách, spolupracovala s Českou TV, několik let spolupracuji se středisky pro rekvalifikační kurzy pro kosmetičky,  líčila osobnosti na filmovém festivalu ( Dana Morávková, Markéta Hrubešová, Lucie Vondráčková, Květa Fialová, Halina Pawlowská a další )

Vzhledem k tomu, že vlastním modelingovou agenturu, mám letité zkušenosti s líčením na molo a líčením na foto booky.

Má práce je mým koníčkem a proto je mým cílem předat zkušenosti tak, aby každý jedinec si odnesl z mých kurzů pocit jistoty  a cítil se jako profesionál.

Co je to akreditace? Akreditace ANO/NE?

V oboru vizážistiky není nutné mít akreditovaný kurz. Zárukou není razítko od ministerstva školství ( které si většinou ani profesionalitu žadatelů nekontrolují), ale zkušenosti a profesionalita daného školícího střediska.

Vizážistika je živnost volná a k vystavení živnostenského listu nepotřebujete žádné akreditované kurzy.

Smyslem je zajištění přijatelné kvality výuky, kvalifikace učitelů atd. Akreditaci  studijních programů vydává v ČR Ministerstvo školství na základě závazného stanoviska Akreditační komise.

V minulosti jsem prováděla akreditované kurzy, ale nyní jsem od tohoto upustila. Proč?

Na ministerstvu školství schvalují akreditace v našem oboru lidé, kteří o této práci nemají ani nejmenší znalosti a informace ( osobní zkušenost). Vizážistika je činnost volná a k vyřízení živnostenského listu v tomhle oboru nepotřebujete žádný doklad. ( ani akreditovaný)

Tudíž jen na Vás záleží, jakou školu si vyberete a na vašem svědomí, jaké znalostí si osvětlíte, než začnete v této branži podnikat. Je to v podstatě byrokratická záležitost a možnost přivýdělku pro ministerstvo. Zažádat o akreditaci může kdokoliv, kdo zašle projekt, který obsahuje daná kritéria a zaplatí 1.000,- Kč.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že nezáleží na tom, jestli budete absolvovat v oboru vizážistiky akreditovaný kurz či nikoliv, ale především si vyberte školu, která má zkušené lektory a nepostradatelné reference v oboru.

Jaký je základní rozdíl mezi líčením kosmetičky a vizážistky?

Setkala jsem se mnohokráte s tím, že několik nevěst obešlo kosmetičky s potřebou udělat svatební make up a nakonec skončily u mě, jako u vizážistky. Proč ? Spousta kosmetiček má v oboru líčení pouze základní zkušenosti. Líčení berou jako určitý technologický postup. Vizážista bere každou tvář jako originál a přistupuje ke každé pleti individuálně. Dává si záležet na proporcích obličeje, vyhraje si se stínováním a umí pracovat jak s kamuflage ( kamufláží – pro zakrytí vzhledových vad), tak s podkladovými bázemi.

Mým cílem je zkvalitnění služeb kosmetiček a možnost rozvinutí jejich nabídek pro klienty, proto pořádáme pravidelné workshopy a programy pro vzdělávání kosmetiček.